HACAMAT NEDİR

HACAMAT NEDİR

Hacamat deriden ufak enzisyonlardan vakkum yolu ile kan alınmasıdır.

Eski mısırlılara dayandırılan kadim tıp yöntemlerinden birisi olan hacamat derinin bir neşter yardımıyla çizilip ağzı geniş bir bardak kavanoz veya şişe ile oluşturulan emme gücüyle kanın çekilmesi şekliyle yapılır.

Geleneksel olarak ağrı sızı veya hastalık olan organa yakın yerlere yapılır. Hacamatın pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Baştan, hacamat olmak delilik, cüzzam, gece körlüğü, alaca, baş ağrısı, diş, göz ve kulak gibi hastalıklara ve daha bir çok hastalığa şifadır.

Hacamat bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.Vücuda direnç kazandırır. Kırmızı kan hücrelerini [alyuvarları] büyüten kanı katılaştıran dolaşımı bozan fazla asitleri hacamatla vücuttan dışarı atabiliriz

. Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar. Ödemleri çözer. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Vücuda direnç kazandırır. Kan üretimi ile görevli organları uyarır.

Beyin fonksiyonlarını canlandırır. Ağrıları giderir. Hastalıkları önler. Bel boyun fıtığı eklem ağrıları kara ciğer kalp hastalıkları psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.

Göze canlılık verir. Gözün görme kabiliyetini artırır. Başından hacamat olan bir insan bunu hemen farkeder. Çünkü hacamat etkisi hemen zuhur eder. Unutkanlık ve dikkatsizliği olanlar ,okuduğunu zor anlayanlar için kafadan hacamat [kupa terapisi] çok faydalıdır.

Hacamat ezber kuvvetini artırır. Metabolizmayı düzenleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir. Hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanır daha sağlıklı  ve daha dinç görünümü sahip olurlar.

Vücuda canlılık ve enerji verdiğinden dolayı cilt ve vücut daha genç görünür. Değişik nedenlerden dolayı belli noktalarında biriken toksinler dışarı alındığında vücudun bio elektrik enerjisi ve avrası yoğunlaşır. Buda daha az uyku ve daha dinç yaşam demektir.

Ak ciiğer tarafından yeterince temizlenemeyen kan zamanla daha koyu hal alır. Kılcal damarları tıkamaya neden olur. Hacamatla bu toksin maddeler arındırılarak organlar daha düzenli çalışmaya başlar.

Tansiyon migren bel fıtığın psikolojik hastalıklar depresyon düüşük yaşam enerjisi eklem ve romatizma ağrıları için bir çok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi  hiiç bir yan etkiside yoktur. Hacamat yaptıranların analitik düşünme yetenekleri artar hızlı ve doğru karar alma yetenekleri gelişir.

  Sağ ve sol beyin lobları daha etkin ve dengeli kullanılmaya başlanır. Çocuklarda ve gençlerde hacamat daha dengeli bir ergenlik geçirmelerine yardımcı olur. Lenfatik sistemi [ mikroplarla savaşan lenf sistemini ] harekete geçirir. Daha hacamat yaptırmaya başlar başlamaz beyin ağrı kesici etkiye sahip endorfin salgılamaya başlar.

Depresyona maruz psikolojik rahatsızlıkları olanlar histeri uykusuzluk ankesiyete  ilaç bağımlılıklarını hacamat ile başarıyla tedavi etmek mümkündür. Ağrı eşiği düşük olanlar için çok faydalıdır.

Hacamat yaptıranların bağışıklik sistemi hastalıklara  karşı daha dirençli olur. Ve düzenli hacamat yaptıranlar grip ve soğuk algınlığına kolay yakalanmazlar.Yüksek basıncı düşürücü ve dolaşım düzenleyici etkisi vardır.

Deri üzerindeki atıl durumdaki kan ve damarları çevresindeki pleksus lifleri uyarılmak sureti ile ve tıkanıklığa sebebiyet veren jöle kıvamındaki damarda dolaşmayan atıl maddelerin temizlenmesi ile dolaşımı düzenleyici etkisi vardır.

Hipofiz bezini uyarmak sureti ile yapılan hacamat görevi hormonların salgılamasını kontrol eden bu bezeyi daha etkin hale getirir. Aşırı kilo başta olmak üzere bir çok hormonlarla alakalı konularda çok tesirlidir.

Şeytanın vesveselerine karşı kalbin arkasından yapılan hacamat faydalıdır. 50 senelik kökleşmiş büyünün kalp karşısından yapılan hacamatla kaldırıldığı rivayeti vardır. Kansızlık şeker ve kan hastalıklarından birisi bulunan kişiler usta bir hacamatcıyla en uygun yerden hacamat olmalıdır.